This is the NSW HSC Honour Roll, listing every award or prize won by New South Wales HSC students in 2014, along with their school and subject details.
The report includes all Distinguished Achiever awards, All Rounder awards, and Subject Top Achiever awards (with rankings). First in Course awards are shown as Subject Top Achiever awards with a ranking of '1' i.e. first place.
The report also includes significant Australian national awards and prizes such as the Australian Student Prize.
33631 | Ung, Stephanie | Hurlstone Agricultural High School | Glenfield | Biology | DA | |
33632 | Ung, Stephanie | Hurlstone Agricultural High School | Glenfield | Mathematics | DA | |
33633 | Ung, Stephanie | Hurlstone Agricultural High School | Glenfield | Senior Science | DA | |
33634 | Unguroiu, Laurentiu Raul | Northern Sydney Institute Meadowbank College | Meadowbank | Business Services Examination | Subject rank | 2 |
33635 | Unguroiu, Laurentiu Raul | Ryde Secondary College | Ryde | All-rounder | ||
33636 | Unguroiu, Laurentiu Raul | Ryde Secondary College | Ryde | Business Services Examination | DA | |
33637 | Unguroiu, Laurentiu Raul | Ryde Secondary College | Ryde | Business Studies | DA | |
33638 | Unguroiu, Laurentiu Raul | Ryde Secondary College | Ryde | Economics | DA | |
33639 | Unguroiu, Laurentiu Raul | Ryde Secondary College | Ryde | Geography | DA | |
33640 | Unguroiu, Laurentiu Raul | Ryde Secondary College | Ryde | Personal Development, Health and Physical Education | DA | |
|
||||||
33641 | Unsworth, Nicolas Valentine | St Ignatius College | Lane Cove | English (Advanced) | DA | |
33642 | Upadhyay, Aditi | Hurlstone Agricultural High School | Glenfield | Mathematics | DA | |
33643 | Upcroft, Joshua Rowen | Rouse Hill High School | Rouse Hill | Mathematics General 2 | DA | |
33644 | Upton, Finlay Cleaves | Barrenjoey High School | Avalon | Earth and Environmental Science | DA | |
33645 | Upton, Talby Kyle | Canowindra High School | Canowindra | Design and Technology | DA | |
33646 | Urbaniak, Olivia Anne | Abbotsleigh | Wahroonga | All-rounder | ||
33647 | Urbaniak, Olivia Anne | Abbotsleigh | Wahroonga | English (Advanced) | DA | |
33648 | Urbaniak, Olivia Anne | Abbotsleigh | Wahroonga | English Extension 1 | DA | |
33649 | Urbaniak, Olivia Anne | Abbotsleigh | Wahroonga | French Continuers | DA | |
33650 | Urbaniak, Olivia Anne | Abbotsleigh | Wahroonga | Music 2 | DA | |
33651 | Urbaniak, Olivia Anne | Abbotsleigh | Wahroonga | Music Extension | DA | |
33652 | Urbaniak, Olivia Anne | Abbotsleigh | Wahroonga | Visual Arts | DA | |
33653 | Urbaniak, Olivia Anne | Abbotsleigh | Wahroonga | Music 2 | Subject rank | 5 |
33654 | Urbaniak, Olivia Anne | Abbotsleigh | Wahroonga | Music Extension | Subject rank | 3 |
33655 | Urbiztondo, Dakota Fox | Northern Beaches Secondary College Freshwater Campus | Freshwater | Music 1 | DA | |
33656 | Uremovic, Lois | Loyola Senior High School | Mount Druitt | Legal Studies | DA | |
33657 | Urie, Georgia | St Josephs Catholic College | East Gosford | Legal Studies | DA | |
33658 | Urie, Georgia | St Josephs Catholic College | East Gosford | Studies of Religion I | DA | |
33659 | Urie, Georgia | St Josephs Catholic College | East Gosford | Visual Arts | DA | |
33660 | Urman, Alejandro | Arthur Phillip High School | Parramatta | Industrial Technology | DA | |
33661 | Urutherakumar, Tharsini | James Ruse Agricultural High School | Carlingford | Agriculture | DA | |
33662 | Ustariz, Olivia | St Josephs Regional College | Port Macquarie | Mathematics | DA | |
33663 | Ustariz, Olivia | St Josephs Regional College | Port Macquarie | Studies of Religion I | DA | |
33664 | Uthayan, Arani | Ryde Secondary College | Ryde | Business Studies | DA | |
33665 | Uthayan, Arani | Ryde Secondary College | Ryde | Mathematics | DA | |
33666 | Uthayan, Arani | Ryde Secondary College | Ryde | Mathematics Extension 1 | DA | |
33667 | Uthishtran, Ashwini | Strathfield Girls High School | Strathfield | Chemistry | DA | |
33668 | Uthishtran, Ashwini | Strathfield Girls High School | Strathfield | Mathematics | DA | |
33669 | Uthishtran, Ashwini | Strathfield Girls High School | Strathfield | Mathematics Extension 1 | DA | |
33670 | Uthishtran, Ashwini | Strathfield Girls High School | Strathfield | Personal Development, Health and Physical Education | DA | |
33671 | Utojo, Eunike Vania | Fort Street High School | Petersham | Mathematics | DA | |
33672 | Utojo, Eunike Vania | Fort Street High School | Petersham | Mathematics Extension 1 | DA | |
33673 | Utting, Jocelyn Danute | Kambala | Rose Bay | English (Advanced) | DA | |
33674 | Utting, Jocelyn Danute | Kambala | Rose Bay | Legal Studies | DA | |
33675 | Uttley, Georgina | Kinross Wolaroi School | Orange | Mathematics | DA | |
33676 | Uttley, Georgina | Kinross Wolaroi School | Orange | Visual Arts | DA | |
33677 | Uzair, Anushe | Meriden School | Strathfield | Design and Technology | DA | |
33678 | Uzair, Anushe | Meriden School | Strathfield | English (Advanced) | DA | |
33679 | Uzair, Anushe | Meriden School | Strathfield | Senior Science | DA | |
33680 | Uzelac, Djordje | Keira High School | Fairy Meadow | Serbian Continuers | DA |