This is the NSW HSC Honour Roll, listing every award or prize won by New South Wales HSC students in 2010, along with their school and subject details.
The report includes all Distinguished Achiever awards, All Rounder awards, and Subject Top Achiever awards (with rankings). First in Course awards are shown as Subject Top Achiever awards with a ranking of '1' i.e. first place.
The report also includes significant Australian national awards and prizes such as the Australian Student Prize.
12825 | Guo, Zaine | Sydney Boys High School | Moore Park | Economics | DA | |
12826 | Guo, Zaine | Sydney Boys High School | Moore Park | Mathematics Extension 1 | DA | |
12827 | Gupta, Aakash | North Sydney Boys High School | Crows Nest | Mathematics | DA | |
12828 | Gupta, Aakash | North Sydney Boys High School | Crows Nest | Mathematics Extension 1 | DA | |
12829 | Gupta, Aarti | North Sydney Girls High School | Crows Nest | English (Advanced) | DA | |
12830 | Gupta, Aarti | North Sydney Girls High School | Crows Nest | English Extension 1 | DA | |
12831 | Gupta, Anita | James Ruse Agricultural High School | Carlingford | Agriculture | DA | |
12832 | Gupta, Sai Sumana | Meriden School | Strathfield | Mathematics | DA | |
12833 | Gupta, Sai Sumana | Meriden School | Strathfield | Mathematics Extension 1 | DA | |
12834 | Gupta, Shraddha | Kooringal High School | Kooringal | Mathematics Extension 1 | DA | |
|
||||||
12835 | Gupta, Sonali | Sydney Girls High School | Surry Hills | Economics | DA | |
12836 | Gupta, Sonali | Sydney Girls High School | Surry Hills | English (Advanced) | DA | |
12837 | Gupta, Sonali | Sydney Girls High School | Surry Hills | Mathematics | DA | |
12838 | Gupta, Sonali | Sydney Girls High School | Surry Hills | Mathematics Extension 1 | DA | |
12839 | Gupta, Sonali | Sydney Girls High School | Surry Hills | Modern History | DA | |
12840 | Gupta, Sushen | James Ruse Agricultural High School | Carlingford | All-rounder | ||
12841 | Gupta, Sushen | James Ruse Agricultural High School | Carlingford | Chemistry | DA | |
12842 | Gupta, Sushen | James Ruse Agricultural High School | Carlingford | Economics | DA | |
12843 | Gupta, Sushen | James Ruse Agricultural High School | Carlingford | English (Advanced) | DA | |
12844 | Gupta, Sushen | James Ruse Agricultural High School | Carlingford | Mathematics | DA | |
12845 | Gupta, Sushen | James Ruse Agricultural High School | Carlingford | Mathematics Extension 1 | DA | |
12846 | Gupta, Sushen | James Ruse Agricultural High School | Carlingford | Physics | DA | |
12847 | Gupta, Twinkle | St Mary Star of the Sea College | Wollongong | Mathematics | DA | |
12848 | Gupta, Twinkle | St Mary Star of the Sea College | Wollongong | Studies of Religion I | DA | |
12849 | Gurieff, Gabriel | Oxley College | Burradoo | Biology | DA | |
12850 | Gurieff, Gabriel | Oxley College | Burradoo | Drama | DA | |
12851 | Gurney, Eleanor | Kambala | Rose Bay | All-rounder | ||
12852 | Gurney, Eleanor | Kambala | Rose Bay | Australian Student Prize | ||
12853 | Gurney, Eleanor | Kambala | Rose Bay | Chemistry | DA | |
12854 | Gurney, Eleanor | Kambala | Rose Bay | English (Advanced) | DA | |
12855 | Gurney, Eleanor | Kambala | Rose Bay | Geography | DA | |
12856 | Gurney, Eleanor | Kambala | Rose Bay | Physics | DA | |
12857 | Gurr, Felicity Susan | Warners Bay High School | Warners Bay | Visual Arts | DA | |
12858 | Gurr, Michael James | Moorebank High School | Moorebank | Mathematics Extension 1 | DA | |
12859 | Gurumahan, Varappradha | Hornsby Girls High School | Hornsby | Accounting | DA | |
12860 | Gurumahan, Varappradha | Hornsby Girls High School | Hornsby | English (Advanced) | DA | |
12861 | Gurumahan, Varappradha | Hornsby Girls High School | Hornsby | Mathematics Extension 1 | DA | |
12862 | Gurung, Athot | Cootamundra High School | Cootamundra | Chemistry | DA | |
12863 | Gurung, Athot | Cootamundra High School | Cootamundra | Mathematics Extension 1 | DA | |
12864 | Gurung, Athot | Cootamundra High School | Cootamundra | Physics | DA | |
12865 | Guse, Agnieszka | Northern Sydney Institute Bradfield College | St Leonards | Polish Continuers | DA | |
12866 | Gustowski, Teresa | Mount St Joseph Milperra | Milperra | Biology | DA | |
12867 | Gustowski, Teresa | Mount St Joseph Milperra | Milperra | General Mathematics | DA | |
12868 | Guthrie, Blake | Picnic Point High School | Picnic Point | General Mathematics | DA | |
12869 | Guy, Thomas | St Augustines College | Brookvale | Ancient History | DA | |
12870 | Guy, Thomas | St Augustines College | Brookvale | Modern History | DA | |
12871 | Guymer, Shantelle Elizabeth | Ardlethan Central School | Ardlethan | Senior Science | DA | |
12872 | Gwatkin, Rebecca | Pymble Ladies College | Pymble | Biology | DA | |
12873 | Gwatkin, Rebecca | Pymble Ladies College | Pymble | Personal Development, Health and Physical Education | DA | |
12874 | Gwynne, James | St Marys Cathedral College | Sydney | General Mathematics | DA |