This is the NSW HSC Honour Roll, listing every award or prize won by New South Wales HSC students in 2008, along with their school and subject details.
The report includes all Distinguished Achiever awards, All Rounder awards, and Subject Top Achiever awards (with rankings). First in Course awards are shown as Subject Top Achiever awards with a ranking of '1' i.e. first place.
The report also includes significant Australian national awards and prizes such as the Australian Student Prize.
2401 | Stitt, Victor Piers Hamilton | Normanhurst Boys High School | Normanhurst | Mathematics | DA | |
2402 | Stockdale, Laura | Ascham School | Edgecliff | Mathematics | DA | |
2403 | Stockwell, Thomas | St Gregorys College Campbelltown | Gregory Hills | Mathematics | DA | |
2404 | Stojcevski, Nikolce | Warilla High School | Barrack Heights | Mathematics | DA | |
2405 | Stoloff, Danton | Reddam House Bondi Campus | North Bondi | Mathematics | DA | |
2406 | Stott, Samantha | Newcastle Grammar School | Newcastle | Mathematics | DA | |
2407 | Strange, Merryn Elizabeth | Queenwood School for Girls | Mosman | Mathematics | DA | |
2408 | Straton, David | Sydney Grammar School | Darlinghurst | Mathematics | DA | |
2409 | Su, Vivian | Baulkham Hills High School | Baulkham Hills | Mathematics | DA | |
2410 | Subotic, Aleksandar | Cabramatta High School | Cabramatta | Mathematics | DA | |
|
||||||
2411 | Subramaniam, Saranniya | Strathfield Girls High School | Strathfield | Mathematics | DA | |
2412 | Sudarmana, Christopher | St Aloysius College | Milsons Point | Mathematics | DA | |
2413 | Suh, Jessica | The Forest High School | Frenchs Forest | Mathematics | DA | |
2414 | Sukkar, Isabella | Kambala | Rose Bay | Mathematics | DA | |
2415 | Sukmadjaja, Erina | Kincoppal Rose Bay School of the Sacred Heart | Vaucluse | Mathematics | DA | |
2416 | Sullivan, Shaun Edward | Patrician Brothers College Blacktown | Blacktown | Mathematics | DA | |
2417 | Sultani, Ghazal | Arthur Phillip High School | Parramatta | Mathematics | DA | |
2418 | Sun, Chentong | Fort Street High School | Petersham | Mathematics | DA | |
2419 | Sun, James | Homebush Boys High School | Homebush | Mathematics | DA | |
2420 | Sun, Justin | Sydney Grammar School | Darlinghurst | Mathematics | DA | |
2421 | Sun, Lai Ying | MLC School | Burwood | Mathematics | DA | |
2422 | Sun, Mengnan | Sydney Secondary College Blackwattle Bay Campus | Glebe | Mathematics | DA | |
2423 | Sunderland, William | St Aloysius College | Milsons Point | Mathematics | DA | |
2424 | Sury, Laura Vivian | Coffs Harbour High School | Coffs Harbour | Mathematics | DA | |
2425 | Suryana, Eurwin | St Dominics College | Kingswood | Mathematics | DA | |
2426 | Suster, Carl Joseph Edmund | Concord High School | Concord | Mathematics | DA | |
2427 | Sutherland, Ellen | Loreto Kirribilli | Kirribilli | Mathematics | DA | |
2428 | Sutherland, Laura | Oakhill College | Castle Hill | Mathematics | DA | |
2429 | Sutton, Maxwell Ian | Fort Street High School | Petersham | Mathematics | DA | |
2430 | Suvajlo, Ana | Girraween High School | Girraween | Mathematics | DA | |
2431 | Suwidji, Kevin | Gilroy Catholic College | Castle Hill | Mathematics | DA | |
2432 | Suwito, Daniel Kristianto | Epping Boys High School | Eastwood | Mathematics | DA | |
2433 | Swanson, Eleanor | Kambala | Rose Bay | Mathematics | DA | |
2434 | Swart, Nicholas Richard | North Sydney Boys High School | Crows Nest | Mathematics | DA | |
2435 | Sweeney, Benjamin | St Aloysius College | Milsons Point | Mathematics | DA | |
2436 | Sweeney-Nash, Madelaine Irene | St Andrews Cathedral School | Sydney | Mathematics | DA | |
2437 | Swinburn, Samuel John | Merewether High School | Broadmeadow | Mathematics | DA | |
2438 | Swiss, Samuel | Moriah College | Queens Park | Mathematics | DA | |
2439 | Sylvester, Kathryn Claire | Scone Grammar School | Scone | Mathematics | DA | |
2440 | Symonds, Gregory Alexander | Coffs Harbour Senior College | Coffs Harbour | Mathematics | DA | |
2441 | Sze, Emily Ming-Sum | Hornsby Girls High School | Hornsby | Mathematics | DA | |
2442 | Szekely, Mark | Cherrybrook Technology High School | Cherrybrook | Mathematics | DA | |
2443 | Ta, Kenton | Girraween High School | Girraween | Mathematics | DA | |
2444 | Ta, Michael | Fairvale High School | Fairfield West | Mathematics | DA | |
2445 | Tabassum, Samiya | Macquarie Fields High School | Macquarie Fields | Mathematics | DA | |
2446 | Tabbash, Rita | St Ursulas College | Kingsgrove | Mathematics | DA | |
2447 | Taberner, Alexander John | Sydney Secondary College Blackwattle Bay Campus | Glebe | Mathematics | DA | |
2448 | Tagliabue, Sam | Temora High School | Temora | Mathematics | DA | |
2449 | Tahir, Fatima | Malek Fahd Islamic School | Greenacre | Mathematics | DA | |
2450 | Takchi, Stephanie | Our Lady of Mercy College Parramatta | Parramatta | Mathematics | DA |