This is the NSW HSC Honour Roll, listing every award or prize won by New South Wales HSC students in 2008, along with their school and subject details.
The report includes all Distinguished Achiever awards, All Rounder awards, and Subject Top Achiever awards (with rankings). First in Course awards are shown as Subject Top Achiever awards with a ranking of '1' i.e. first place.
The report also includes significant Australian national awards and prizes such as the Australian Student Prize.
2351 | Sneddon, Tom | The Hills Grammar School | Kenthurst | Mathematics | DA | |
2352 | Snell, Lachlan Joseph | Armidale High School | Armidale | Mathematics | DA | |
2353 | Snguanwongchai, Peerawuth | SHORE Sydney Church of England Grammar School | North Sydney | Mathematics | DA | |
2354 | So, Aaron | James Ruse Agricultural High School | Carlingford | Mathematics | DA | |
2355 | So, Sai Tat Edward | Georges River College Oatley Senior Campus | Oatley | Mathematics | DA | |
2356 | So, Yvonne | Strathfield Girls High School | Strathfield | Mathematics | DA | |
2357 | Soares, James Roland | Fort Street High School | Petersham | Mathematics | DA | |
2358 | Soesanto, Dewi | Willoughby Girls High School | Willoughby | Mathematics | DA | |
2359 | Soh, Keiran | Normanhurst Boys High School | Normanhurst | Mathematics | DA | |
2360 | Sokk, Sarah | Gosford High School | Gosford | Mathematics | DA | |
|
||||||
2361 | Soliman, Daniel Ishac | St Patricks College Strathfield | Strathfield | Mathematics | DA | |
2362 | Solomon, Toby Charles | Sydney Secondary College Blackwattle Bay Campus | Glebe | Mathematics | DA | |
2363 | Somehara, Fumi | Killarney Heights High School | Killarney Heights | Mathematics | DA | |
2364 | Somerville, Peter John | Southern Cross School | East Ballina | Mathematics | DA | |
2365 | Son, Edward Joo-Hyun | Sydney Technical High School | Bexley | Mathematics | DA | |
2366 | Son, Narae | St Ives High School | St Ives | Mathematics | DA | |
2367 | Son, Young Jun | Ashfield Boys High School | Ashfield | Mathematics | DA | |
2368 | Song, Andrew Jong | Trinity Grammar School | Summer Hill | Mathematics | DA | |
2369 | Song, Hae Eum Naree | Strathfield Girls High School | Strathfield | Mathematics | DA | |
2370 | Soo, Lisa Ming Chu | Hurlstone Agricultural High School | Glenfield | Mathematics | DA | |
2371 | Soo, Say-Kit | Sydney Grammar School | Darlinghurst | Mathematics | DA | |
2372 | Sood, Nicholas Suresh | St Ignatius College | Lane Cove | Mathematics | DA | |
2373 | Sooriakumar, Marionne Anjana | Girraween High School | Girraween | Mathematics | DA | |
2374 | Soryal, Irene | Our Lady of Mercy College Parramatta | Parramatta | Mathematics | DA | |
2375 | Soury, George | Patrician Brothers College Blacktown | Blacktown | Mathematics | DA | |
2376 | Spain, Elizabeth Emily | Pymble Ladies College | Pymble | Mathematics | DA | |
2377 | Speed, Laura Grace | Smiths Hill High School | Wollongong | Mathematics | DA | |
2378 | Spencer, Leeanna Kim | Sydney Girls High School | Surry Hills | Mathematics | DA | |
2379 | Spira, Catherine Elizabeth | Pymble Ladies College | Pymble | Mathematics | DA | |
2380 | Spoulos, Amelia | Tyndale Christian School | Blacktown | Mathematics | DA | |
2381 | Sripathy, Kabilan | Parramatta Marist High School | Westmead | Mathematics | DA | |
2382 | Sriranjan, Kogulan | Sydney Boys High School | Moore Park | Mathematics | DA | |
2383 | Sritharan, Tharmini | Strathfield Girls High School | Strathfield | Mathematics | DA | |
2384 | St Clair, Laura Jamie | North Sydney Girls High School | Crows Nest | Mathematics | DA | |
2385 | Stacey, Brendan | Parramatta Marist High School | Westmead | Mathematics | DA | |
2386 | Stamatellis, Mitchell | Marcellin College | Randwick | Mathematics | DA | |
2387 | Standen, Casey | Presbyterian Ladies College Sydney | Croydon | Mathematics | DA | |
2388 | Stannard, Caitlin | Roseville College | Roseville | Mathematics | DA | |
2389 | Stanton, Michael Simon | Christian Brothers High School Lewisham | Lewisham | Mathematics | DA | |
2390 | Starr, Jaimi Michelle | Woolooware High School | Woolooware | Mathematics | DA | |
2391 | Stawiski, Jacob | Trinity Catholic College Auburn Campus | Auburn | Mathematics | DA | |
2392 | Steele, Natalie | Brigidine College St Ives | St Ives | Mathematics | DA | |
2393 | Steenkamp, Diane | Cherrybrook Technology High School | Cherrybrook | Mathematics | DA | |
2394 | Stein, Jo-Elle | Masada College | St Ives | Mathematics | DA | |
2395 | Stellon, Katie Natalia | Meriden School | Strathfield | Mathematics | DA | |
2396 | Stephenson, James | St Aloysius College | Milsons Point | Mathematics | DA | |
2397 | Stevenson, Victoria | Ravenswood School for Girls | Gordon | Mathematics | DA | |
2398 | Stewart, Cameron James Lathe | Northern Beaches Secondary College Manly Campus | North Curl Curl | Mathematics | DA | |
2399 | Stewart, Emma | Gosford High School | Gosford | Mathematics | DA | |
2400 | Stewart, Maxwell Theodore | Northern Beaches Secondary College Balgowlah Boys Campus | Balgowlah | Mathematics | DA |